משחקים ומוצרים חינוכיים

משחקים מלווים אותנו, משמחים אותנו ומלמדים אותנו לכל אורך חיינו. בעולם דיגיטלי שלא מפסיק לגדול ולהצמיח אינסוף משחקים הבאים לנמנם את המוח, קיימא שמה לעצמה כמטרה לפתח משחקים אשר משלבים חשיבה, מוטוריקה ושיתוף פעולה ארוזים בעיצוב ייחודי ואלמנטים רבים מעולם הכלכלה ההתנהגותית.

Fair Game

איך מרגישים פערים חברתיים?
"השבע לעולם לא יבין את הרעב", אומר משפט מפורסם. העיוורון המנטלי הזה מקשה על יכולתנו להבין איך נראים החיים מעיניהם של אנשים פחות ברי-מזל, ומייצר אדישות ציבורית לגורלם, המשפיעה גם על סדרי עדיפויות פוליטיים. בפרויקט בשיתוף אונ' דיוק, הרווארד וסטנפורד, יצרנו חוויה ויזואלית אינטראקטיבית המנסה להעיר לחיים את הסטטיסטית היבשות אודות אי-השיוויון באמריקה.

iScientist

איך מסייעים למורים להוסיף עניין, רגש וסקרנות לחווית הלימוד בכיתה?
בפרויקט עבור מכון דוידסון, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע, יצרנו פלטפורמה המאפשרת שידוך קל בין מורים לחוקרים באקדמיה, במטרה לשלב בתכני השיעורים הרצאות ושיחות וידאו עם חוד החנית של מדעני בישראל. המערכת נמצאת כיום בפיילוט ומשרתת למעלה מ-700 מורים ומאות חוקרים מכל המוסדות האקדמיים בישראל.

Master Shook

איך מלמדים צעירים משהו מופשט, לא אינטואיטיבי ומנותק מחיי היומיום שלהם כמו העולם הפיננסי?
בפרויקט בשיתוף הקמפוס של בנק הפועלים, תכננו ופתחנו משחק חברתי-תחרותי שמטרתו לתרגל "על רטוב" התמודדות עם החלטות הקשורות לכסף בזמן אמת, תוך למידה תלוית-הקשר של המושגים והמנגנונים של עולם הפיננסיים המודרני. המשחק צפוי להשתחרר במהלך 2020.

#Laugh

קיימא לוקחת חלק בשורה של פרויקטים שמטרתם הגברת העניין הציבורי בחקר החלל החיצון.
בין היתר עבור סוכנות החלל האמריקאית (נאס״א), ארגון Made in space וקבוצת ספייס.איי.אל. אחד הפרויקטים הללו, Laugh - בשיתוף האמן הרב-תחומי אייל גבר, איפשר לאלפים ברחבי העולם ליצור אמנות באמצעות אפליקציה ולהתחרות על הדפסתה במדפסת תלת מימד בחלל. האפליקציה הוצגה בפסטיבל הטכנולוגיה, התרבות והאמנות SXSW.

The Brain

מדע הופך למשחק כלל ארצי
איך מנגישים תחומים מדעיים בצורה מסקרנת שמעודדת חקירה עצמאית מחוץ לשעות הלימודים? בפרויקט עבור מכון דוידסון, יצרנו משחק חידות ויזואלי המעודד חשיבה משותפת למציאת הפתרון. עם למעלה ממיליון שחקנים ישראלים - "המוח" היה לאפליקציה הפופולרית ביותר בישראל במשך חודשים רבים, ויצר קהילות מרובות ברחבי הרשת בקרב צעירים ומבוגרים יחד.

Epsilon

להפסיק לפחד ממספרים
מתי התרחשה המהפכה הצרפתית? מהי הריבית במשק היום? מה אחוז המהגרים בצרפת? העולם מלא במספרים. מספרים נותנים קרקע לדיון ולקבלת החלטות, מעצבים נראטיבים ותפיסות ומספקים פרופורציות. "אפסילון", מוצר עצמאי של קיימא, הוא משחק תחרותי שמטרתו להציף מספרים ועובדות לתודעה ולזיכרון. עד כה, שוחקו באפסילון למעלה מ-17 מיליון משחקים.